Vi afholdt en dejlig juleafslutning i WM-Hallen i Rødovre.
Festudvalget havde på bedste og fortrinlige viis sørget for både underholdning, mad og drikke. Vi fik en traditionel julebuffet – Vi startede med Juletræs-bowling som blev afviklet i god ro – nogle kunne ramme og andre kunne ikk.
AnneMette og Co. sørgede for at holde orden på diverse juleslagsedler.

Efter dette blev vi nødt til at indtage lidt vædske – i form af juleøl, vin og vand – og lidt fast føde som Festudvalget igen havde sørget for. Kokken i Bowlingcentret havde vel også sin andel i; Sild og æg, Fiskefilet, Mørbradgryde, Flæskesteg, Ris a la Mande, og sluttelig ost og Kaffe eller the. Vi sang vore slagsange, som kun Føniks kan, og efter udlevering af lotterigevinser og JuletræsBowlingGevinster, sludrede vi og sladrede vi, og hyggede os indtil det var tid at drage hjem igen. En stor tak til Festudvalget